Konečně je tu jaro a s ním i zvýšené požadavky na vás a vašeho čtyřnohého přítele. Co vše musíte udělat, aby se pes cítil pohodlně a vy jste měli skvělý pocit z toho, že jste opět na 100 % splnili roli jeho páníčka?

Zvýšený pohyb a lepší strava

Počasí láká k dlouhým procházkám, pes bude určitě trávit i více času na zahradě. Aby měl dostatek energie, zaměřte se na stavu. Ideální volbou jsou granule s vyváženým obsahem vitamínů, minerálních látek, vlákniny, bílkovin a dalších. Volte granule Brit, jsou oblíbené i u profesionálních chovatelů. Nad konkurenčními značkami vítězí díky vysokému obsahu masa. Ve složení se nachází i cenné látky, jako jsou glukosamin a chondroitin, které posilují klouby a chrání je před nemocemi.

Jak správně psa krmit?

Krmná dávka musí odpovídat váze psa, nikdy ji nepřekračujte. Typ granulí také přizpůsobte stáří zvířete, jiné se hodí pro štěňata, aktivní psy nebo psí seniory. Kromě granulí dopřejte psovi čas od času vařené maso nebo psí konzervu. Pokud psa trénujete, odměňte ho za jeho snahu pamlsky. Pozor ale na klasické piškoty pro děti, ty jsou sladké a psům škodí.

Pes

Ochrana před klíšťaty a blechami

Ze zimního spánku se probudí klíšťata a jiná havěť. Kupte antiparazitika, zajistíte psovi ochranu. Velice účinné jsou antiparazitní obojky, jejich výběr se také odvíjí od velikosti psa. Ty nejlepší (například od Foresto) nabízí ochranu na 7 až 8 měsíců. Prodávají se i detoxikační gely, které slouží k celkovému pročištění organismu. Například EnteroZoo je určen pro psy i kočky, mezi jeho účinky patří zmírnění zažívacích potíží či alergických onemocnění, urychlení hojení ran a celkové zlepšení odolnosti organismu.

Vše koupíte na fajnzviratka.cz. E-shop nabízí i další potřeby pro chovatele, v sortimentu mají i klece pro hlodavce,  hřebeny, potřeby pro akvaristy, terária a další.

Další články z rubriky


Diskuze k článku, stačí zadat jen: jméno a komentář. Ostatní není povinné.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.