I želvu, jako ostatní domácí mazlíčky, chceme většinou nějak pojmenovat. Ale jaké jméno vybrat? Může vás napadnout ihned, ale také se u toho možná trochu zapotíte.

Želva si zaslouží originální jméno, stejně jako ostatní zvířata. A nezáleží na tom, zda jde o želvu suchozemskou, nebo vodní. Může být vtipné či vznešené, záleží na vás. Podle čeho vybírat? Nejčastěji podle vzhledu nebo povahy želvy. Těmto zvířátkům rovněž velmi sluší některá lidská jména.

Lidská jména

Co se týká jmen původně lidských, některá se hodí více, jiná méně. Pro želví slečnu se nabízí například jména Žofka, Amálka, Jůlinka, Kačenka, Vendulka, Zuzanka nebo Rozárka. Pro želvího chlapečka zase Teodor, Arnošt, Ferda, Felix, Kryštof, Miky, Matěj, Filip, Bonifác, Honzík, Bohoušek, Tobík, Hugo nebo Viktor. Stačí otevřít kalendář a nějaké jméno vybrat.

Roztomilá jména

K roztomilým želvím jménům patří Šmudla, Čumáček, Bobík, Mufík nebo Pufík.

Pojmenování po dobrotách

Želvu či želváka někteří majitelé pojmenují po dobrotách. Nabízí se Koláček, Preclík, Bonbón, Karamelka, Hašlerka, Koki, Monte, Piškot nebo Pralinka.

Jména věcí, rostlin a přírodních jevů

Želvám sluší i jména různých věcí, rostlin, jevů a součástí přírody. K takovýmto jménům patří Kamínek, Tornádo, Kopretinka, Heřmánek, Pampeliška a další.

Pojmenujte želvu podle vzhledu a povahy

Podle vzhledu a povahy želvičky ji pojmenujeme třeba Pupík, Plaváček, Šmudla, Bubák, Kulda, Kuliferda, Snílek, Kulíšek, Plaváček, Kuliočko, Čertík, Bourák a Krunýřek.

Jména hrdinů a postaviček

Využít můžete jména oblíbených kreslených a pohádkových hrdinů: Nemo, Ninja, Merlin, Frodo, Shrek, Lucifer, Dartaňan, Alf, Homer, Bart či Obelix.

Cizojazyčná jména

Nabízí se jména cizí jako Lemon, Perry, Churchil, Chris, Franklin či Aquilla.

Když se vám nechce nic speciálního vymýšlet

Někdo nevymýšlí extra jména, ale želvě začne říkat jednoduše Želvák, Želvinka, Želvuška nebo Želvír. I to je ale milé a pěkné.

Ať už vymyslíte pro vašeho želvího kamaráda či kamarádku jakékoliv jméno, důležité je, že se vám bude líbit a k želvičce se hodit. Vždyť želvy se dožívají při správné péče mnoha let a jméno budeme používat velmi dlouho.

Další články z rubriky


Štítky: , ,

Diskuze k článku, stačí zadat jen: jméno a komentář. Ostatní není povinné.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.