Ať už máme králíka doma nebo v králíkárně, můžeme jej pojmenovat podle vlastní fantazie. Při chovu králíků na maso se většinou jména zvířatům nedávají, někdy si chovatelé pojmenují chovné samce nebo samice, ale jména často vyplyne samo, třeba z barvy srsti. Samici tedy mohou říkat třeba Bílá nebo Černá, samic Čert nebo Snížek. Je jen na vás, jaké jméno králíkovi dáte.

Pokud chováte zakrslého králíčka doma pro radost, je už výběr jména trochu větším oříškem. Chcete, aby se vám líbilo a dobře znělo, když budete na králíčka mluvit nebo se jej budete snažit k sobě přivolat, zatímco bude běhat volně po pokoji.

Pro pojmenování králíků nejsou stanovena žádná přísná pravidla. Můžete se inspirovat v kalendáři, v knížkách, seriálech a filmech. Nejlepší je králíčka nějakou dobu pozorovat, snažit se vypozorovat jeho vlastnosti, v úvahu vzít jeho vzhled a přijít na to, jaké jméno by se k němu nejvíce hodilo. Nemusíte ho pojmenovat okamžitě, jakmile si ho donesete domů. Někdy se také stane, že vybrané jméno postupem času změníte na nějaké, které králíčka lépe vystihuje.

Jméno podle vzhledu zvířete a barvy srsti

Barva srsti, velikost zvířete a vzhled celkově je častou inspirací k pojmenování zvířat a u králíčků tomu není jinak. Navíc králíček nemusí být jednobarevný a v úvahu můžeme vzít i barvu jeho očí. Nabízí se Zrzeček, Snížek, Black, Sněhulka, Sněhurka, Flíček, Modroočko, Kulihrášek, Bobek, Polárka, Ušák, Uhlíček, Yetti, Prcek, Pupík, Puntík, Popelka

Lidská jména a zdrobněliny

Jména určená pro lidi se mohou ke králíkům také hodit, většinou ale užíváme jejich zdrobněliny nebo jméno trochu poupravíme, a to hlavně u samiček.

Jména pro samice:

Adélka, Amálka, Alenka, Barborka, Cecilka, Anetka, Halinka, Nela, Rozárka, Tina, Vanda, Vendy, Xenie, Zuzanka, Rita

Jména pro samce:

Boris, Karlík, Bonifác, Emil, Ferda, Fanda, Felix, Oliver, Oskar, Robin, Ruda, Ríša, Silvestr, Toník, Vilda, Tom, Tadeáš

Anglická jména

Jména pro samice:

Cindy, Ginger, Meggy, Mia, Peggy, Daisy, Tiffany, Cutie, Ginger

Jména pro samce:

Jack, Bob, Joe, Tim, Teddy, Ralf

Pojmenování podle jídla a pití

Karamelka, Hašlerka, Fidorka, Tatranka, Sušenka, Sisinka, Brandy, Pepsi, Vanilka, Nugátek, Cukřík, Oreo, Borůvka

Pojmenování podle povahy králíčka

Lumpík, Pišta, Ťula, Lenoch, Hopík, Raketka, Hryzka, Sluníčko, Žužla, Ňufka

Pojmenování podle částí těla

Zoubek, Ouško, Tlapka

Další možná jména:

Jméno pro králíčka nás může napadnout i v souvislosti s nějakou knihou nebo filmem, ale nabízí se i další možná jména, která nelze zařadit do žádné z předchozích kategorií:

Fifinka, Hobit, Hoblinka, Indián, Mikeš, Merlin, Žolík, Tulipán, Shrek, Romeo, Pampeliška, Pompo, Rozmarýn, Rybízek, Skippy, Zoro, Sugar, Azalka, Alf.

Další články z rubriky


Štítky: , , ,
  1. Elis cz says:

    Ahuuj. Do jmén podle jídla bych přidala ještě jméno Toffifee (Toffi) 🙂

Diskuze k článku, stačí zadat jen: jméno a komentář. Ostatní není povinné.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.